Co to vlastně je? Jedná se o jakousi skříň, do které je zavedeno několik kabelů. Tato skříň však rovněž obsahuje elektrické přístroje určené pro jištění, měření či ovládání elektroinstalace.
Existuje spousta typů těchto rozvaděčů –
Pro instalace v budovách –jedná se v podstatě o univerzální variantu těchto skříní. Mohou být instalovány buď do zdi nebo na stěnu. Skříně mohou být z plastu nebo ocelového plechu. Rovněž lze zvolit různé typy dveří – mohou být zcela neprůhledné, ale také zcela průhledné.
Pro řízení strojů –v podstatě jsou taktéž univerzální, nýbrž jejich obsah je vždy individuální. Umožňují totiž montáž dalších, klidně i větších přístrojů. Neumísťují se do zdi ani na stěny, protože se vyrábí jako samostatně stojící. Většinou jsou z nerezového plechu.
Staveništní rozvaděče jsou nezbytné pro jakoukoliv stavbu
Vzhledem k tomu, že se jedná o stavbu, musí být kladeny vysoké požadavky jak na jejich funkčnost, tak hlavně na jejich bezpečnost. Náležitosti týkající se bezpečnosti jsou stanoveny normami ČSN. Ty je samozřejmě potřeba dodržovat. V případě porušení těchto norem může být udělena opravdu vysoká pokuta. Staveništní elektrický rozvaděč si můžete koupit do svého vlastnictví, rovněž jsou však k dispozici také v rámci pronájmu. Záleží, co se vám vyplatí více, a jak často jej budete potřebovat. V případě koupě si však nechejte poradit od odborníků, kteří vám poradí také se zapojením. Jestliže elektrice nerozumíte, neměli byste se do instalace v žádném případě pouštět sami. Přestože jsou k dispozici návody na zapojení, opravdu si dávejte velký pozor, a přenechejte tuto práci spíše lidem, kteří ji rozumí nejlépe. Ať už se rozhodnete pro koupi nebo pro pronájem, na výběr máte více typů rozvaděčů. I zde si můžete nechat poradit od odborníků, kteří vám doporučí ten nejvhodnější podle toho, na co jej budete vlastně konkrétně potřebovat.